SVEIKI ATVYKĘ Į
SVEIKI ATVYKĘ Į
Sveiki atvykę į HBH. Čia visada gera.
Lt
En
Ru
Lv
De
Renginių kalendorius

Žvėrinčius

Tai maždaug 1 ha aptvertas miško plotas su tvenkiniu, kuriame laisvai vaikštinėja ir plaukioja virš 40 įvairių naminių gyvūnų ir paukščių. Atrodytų, kas čia ypatingo, avys, ožkos, triušiai, antys, žąsys... Tačiau lankytojų čia dažnai būna daugiau, negu gyvūnėlių.

Ne be reikalo Rada, HBH šeimininkė, buvo įsitikinus, kad mūsų svečiams „Žvėrinčius“ patiks. Taip ir yra. Visi, kas čia ateina, o ypač vaikai, nori gyvūnėlius paglostyti, pašerti mūsų paliktu maistu, su jais nusifotografuoti. Turime ir labiau egzotiškų padarėlių: lamas, asilus, ponį, juodakaklę ir juodąsias gulbes, mandarinines ir Bahamų antis, dekoratyvines įvairių veislių vištas.

HBH „Žvėrinčiui“ įkurti buvo paskirtas 1 ha miško plotas. Jis aptvertas, išvalytas — iškirsti šabakštynai, menkaverčiai medžiai. Šitaip, kuo labiau išsaugant natūralumą, atsirado erdvė naujiesiems miško gyventojams, kuriuos lankytojai ir mato čia pat lakstančius, bevaikščiojančius, rupšnojančius šieną ar besimeilinančius vienas kitam. Vandens paukščiams iškastas tvenkinys, pastatyta dviejų aukštų paukštidė, įrengti aptvarai, namelis gyvūnams nakvoti bei peržiemoti.

Vieni naujausių žvėrinčiaus gyvūnų – asilų porelė: asilas Gruodis, per ilgas biurokratines procedūras atkeliavęs iš Panevėžio gamtininkų stoties, bei asilė Liepa. Kaip bebūtų keista, žmonėms asilai labai patinka — gal, kad šie gyvūnai, nors ir paprasti, Lietuvoje nėra dažni.

Tvenkinyje plaukioja juodakaklė gulbė, juodųjų gulbių pora, mandarininės, Bahamų antys, kurias aplanko ir laukinės jų draugės bei daug kitų paukščių.

Žvėrinčiaus fauna vis gausėja: ožkytės jau yra atsivedusios ožiukų — kartu su suaugusiomis ožkomis laigo Rugsėjis, Spalis, Lapkritė...