SVEIKI ATVYKĘ Į
SVEIKI ATVYKĘ Į
Sveiki atvykę į HBH. Čia visada gera.
Lt
En
Ru
Lv
De
Renginių kalendorius

Kalėdinė mugė „Bazar International“

Lietuva pristatoma Liuksemburge vykstančioje tarptautinėje kalėdinėje mugėje „Bazar International“

Lapkričio 30 d. – gruodžio 1 d. Liuksemburgo parodų rūmuose „Luxexpo“ vyksta 53-oji tarptautinė kalėdinė mugė „Bazar International“. Kasmet ji pritraukia daugiau nei 30 000 lankytojų, norinčių prasmingai pradėti Kalėdų laukimo laikotarpį, paragauti įvairių kraštų gardumynų, įsigyti kalėdinių dovanų, originalių suvenyrų ir taip paremti labdaros organizacijas ar fondus, be to, susipažinti su įvairių tautų kultūromis ar pasiklausyti tradicinės muzikos ir linksmai praleisti laiką.

„Bazar International“ – vienas didžiausių  Liuksemburgo renginių, kurio metu renkamos lėšos daugiau nei 100 labdaros organizacijų visame pasaulyje. Kartu tai ­vieta, kur lankytojai gali vienu metu apkeliauti visą pasaulį ir apsilankyti 5 žemynuose: parodoje įrengta 70 šalių atstovaujančių 60 stendų, tarp jų ir Baltijos šalių, kurios bendrai pristato šį regioną.

„Bazar International“ mugėje Lietuva pristatoma antrą kartą. Pasak „Bazar International“ lietuviškos stendo dalies atstovo Juliaus Mačiuko, norint surinkti daugiau lėšų labdarai, reikia kruopščiai pasiruošti renginiui iš anksto ir atrinkti tinkamas prekes, kurios sudomintų parodos lankytojus. Kartu tai puiki proga pristatyti ir viešinti savo kraštą, nes lankytojai domisi ne tik lietuviškomis prekėmis, bet ir kultūra. Kartais dar klausiama: „O kur ta Lietuva?“ ir ieškoma informacijos apie ją. Tokiu atveju labai praverčia LR Ambasados Belgijoje parūpinta medžiaga – lankstinukai, brošiūros, skrajutės apie Lietuvą. Šiemet Baltijos stende galima paragauti gaivaus HBH alaus, giros, naminės ruginės duonos, vasarinio medaus ir kitų lietuviškų gardėsių bei pasirinkti keramikos, gintaro, medžio, odos, bičių vaško ir kitokių dirbinių.

Liuksemburge – lietuvių sala

Liuksemburge, kuris savo dydžiu prilygtų Kauno apskričiai, gyvenančių lietuvių šiuo metu ne taip ir mažai – daugiau kaip 600. Nuo 2007 m. pabaigos čia veikia Liuksemburgo lietuvių bendruomenė, kuri organizuoja įvairius lietuviškus renginius. „Šalyse, kuriose nėra Lietuvos Respublikos atstovybės, lietuvių bendruomenėms tenka didesnė atsakomybė pristatant savo šalį, jos kultūrą ir skleidžiant žinias apie ją. „Bazar International“ tam suteikia puikias galimybes,“ – kalbėjo Liuksemburgo lietuvių bendruomenės pirmininkė Eglė Jurienė. 

 Padėka už paramą

Daugiau informacijos:

http://bazar-international.lu/  

Liuksemburgo lietuvių bendruomenės informacija

 

Daugiau nuotraukų:

http://tvsdigital.com/baltic-stand-2013-part-one